ایزوگام

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

دانلود اپلیکیشن
ایزوگام ایزوگام قیمت ایزوگام ایزوگام نصب ایزوگام ایزوگام ایزوگام چیست ایزوگام شرکت ایزوگام ایزوگام انواع ایزوگام ایزوگام بهترین ایزوگام ایزوگام ایزوگام شرق ایزوگام خرید ایزوگام ایزوگام ایزوگام رنگی ایزوگام فروش ایزوگام ایزوگام ایزوگام طرح دار ایزوگام قیمت ایزوگام بدون نصب ایزوگام بهترین ایزوگام ایزوگام عایق رطوبتی ساختمان ایزوگام عایق سازی رطوبتی ایزوگام نانو عایق رطوبتی ایزوگام عایق رطوبتی نانو ایزوگام عایق رطوبت ایزوگام عایق های رطوبتی ایزوگام عایق ایزوگام عایق صدا ایزوگام عایق استخر ایزوگام عایق حرارتی ایزوگام عایق صوتی ایزوگام ایزوگام شرق مشهد ایزوگام فروش ایزوگام شرق ایزوگام قیمت عایق استخر ایزوگام عایق کاری ایزوگام عایق رطوبتی جدید ایزوگام ایزوگام پشم  و شیشه ایران ایزوگام صادرات ایزوگام ایزوگام چسب عایق رطوبتی ایزوگام عایق رطوبتی قیر مانند ایزوگام چمن مصنوعی ایزوگام درب ضد سرقت ایزوگام عایق بام ایزوگام
ایزوگام ایزوگام که به نوعی یک عایق رطوبتی محسوب می شود پوششی است به عنوان عایق کردن پشت بام ها، استخرها و یا هر نوع سازه ی دیگری که از رطوبت دهی و نم دادن جلوگیری می کند. مواد تشکیل دهنده ی ایزوگام قیر و الیاف مصنوعی می باشد. تا 40 سال پیش از عایق بندی به صورت سنتی استفاده می شد که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی  و دلایل دیگر همچون گران بودن منابع نفتی، ایزوگام های با دوام  و سبک و مقاوم جایگزین روش های قدیمی شد. اغلب شرکت های معتبر، نمایندگی هایی دارند که در مقابل سفارش های مشتریان خود، کارشناسان متخصص را به محل مورد نظر اعزام می کنند. یک ایزوگام مطلوب در درجه اول باسیتی شرایط استاندارد ایران را اجرا کند و نسبت به شرایط آب و هوای منطقه مقاوم بودن آن را در نظر گرفت. شاید از خودتان بپرسید شرایط آب و هوایی چه ربطی به ایزوگام کردن می تواند داشته باشد؟ اما من جواب این پرسش را به شما می دهم باید عرض شود که اگر در مناطقی سردسیر هستید و روزهایی با بارش برف و باران و رو به رو می شوید جنس ایزوگام اگر خوب نباشد ممکن است رفته رفته پوسیده شود. انواع ایزوگام طبق یکسری فرآیندهایی تعریف شده است که با مطالعه آن بیشتر آشنا خواهید شد. به طور میانگین طول هر ایزوگام 10 سال می باشد. البته باز هم تاکید به دقت در جنسایزوگام داریم. شاید بگویید که ما در زمان قبل تر از قیراستفاده  کردیم و هیچ مشکلی نداشتیم اما سبک بودن و مقاوم بودن ایزوگام باعث می شود که ما این را به شما توصیه کنیم. البته توضیحاتی راجع به قیرگونی را هم به شما می گوییم و باز هم حق انتخاب را به عهده ی خودتان می گذاریم. قیرگونی قیر: یکی از رایج ترین روش های عایق کردن در کشور ما استفاده از قیر گونی است و اصلی ترین دلیل آن ارزان بودن آن در مقایسه با قیمت ایزوگام است. قیرهای مورد استفاده در عایق کاری، قیر خالص می باشد. برای عایق کاری سطوح مختلفی که در معرض نور مستقیم و یا جریان هوای سرد قرار دارند از قیر های سفت تر استفاده می شود. انتخاب نوع قیر تابعی از مصالح موجود و تجربه قیرکاران در هر شهر ممکن است متفاوت باشد. معایب قیرگونی به طور کلی می توان گفت که قیر در برابر حرارت آسیب پذیر است و علاوه بر سوختن به شکل ذغال در می آید . در برابر فشار و برخی حلال ها نیز اسیب پذیر است و عمر مفید آن نیز کم تر از ۱۰ سال است آلودگی های محیط زیستی پوسیدگی عایق به مرور زمان پارگی بر اثر نشت احتمالی ساختمان عمر مفید عایق به طور متوسط کمتر از 10 سال است.       
جهت انجام خدمات لوله بازکنی، تخلیه چاه، حفر چاه، ایزوگام و ... می توانید با شرکت ایزوبام تماس بگیرید.

شماره تماس: ☎09303365110☎

انواع ایزوگام

انواع ایزوگام طبق شکل ظاهری، نوع لایه و پوشش به شرح زیار دسته بندی شده است:

 • ایزوگام پلیمری : در این نوع عنصر اصلی قیر خالص است. این قیر از پالایش نفت خام به دست می آید که در اثر حرارت دادن نفت خام، بنزین، حلالهای نفتی و .... در برج های تقطیر پالایشگاه جدا شده و درگرمای بیش از حدود 380 درجه قیر آن به جا می ماند که به صورت جامد و یا نیمه جامد می باشد، که برطبق درجه نفوذشان نام گذاری می شود. از قیر 70-60 در آب بندی بام استفاده می شود که جهت تولید این گونه ایزوگام در یک میکسر (Mixer) وارد می شود که پخته شده و خروجی آن " پلیمر ایزوگام " نامیده می شود.
 • ایزوگام دمیده با استفاده مازوت : عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر دمیده است و به نسبت ایزوگام پلیمری کیفیت پایین و عمر کمتری دارد. لازم به ذکر است که قیر دمیده تولید شده نیاز به هیچ گونه مواد افزایشی ندارد و مستقیما وارد خط تولید می شود. ایزوگام دمیده که مواد تشکیل دهنده ی این نوع قیر دمیده، پلی آستر، تیشو ، لایه آلومینیم 14 الی 16 میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک می باشد. برای تولید ایزوگام دمیده، مازوت وارد برج تقطیر شده و پس از عمل بسپارش، تبدیل به قیر دمیده می گردد.
تقسیم بندی طبق شکل ظاهری

ایزوگام عادی : این نوع ایزوگام برای مردم شناخته شده است و با لایه‌های مختلف و روکش‌های متنوع ساخته می‌شود، که با عرض یک متر و رول‌های ده متری ارائه می شود.

ایزوگام برش خورده یا ایزوشینگل : این نوع ایزوگام با برش‌های خاص و زیبا به منظور عایق کردن سقف‌های شیروانی جهت عایق کاری به همراه زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تقسیم‌ بندی بر اساس نوع لایه‌

ایزوگام تک لایه: این نوع ایزوگام نسبت به نوع دو لایه ظریف تر و قابلیت انعطاف بیشتری را دارد که شامل پلی استر به صورت دوخته شده است. ایزوگام دو لایه: این نوع ایزوگام ضخیم‌تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام و مقاومت بیشتری می‌باشد که شامل تیشوو پلی استر می باشد.

تقسیم‌بندی بر اساس پوشش

ایزوگام با روکش آلومینیم : با توجه به روکش آلومینیمی، این نوع ایزوگام در مکان های که در مقابل تابش نور مستقیم آفتاب هستند کاربرد زیادی دارد. ایزوگام بدون روکش آلومینیم : این نوع ایزوگام بیشتر جهت عایق کاری سرویس‌های بهداشتی ، پی ساختمان ها و... به کار می‌رود. ایزوگام با روکش سنگریزه : این نوع ایزوگام بیشتر در جاهایی که تردد بالاست که با توجه به رنگی بودن سنگریزه‌های آن جلوه بصری زیبایی ایجاد می‌کند.

نصب ایزوگام

نصب ایزوگام از مواردی است که بایستی مورد توجه قرار بگیرد و دارای اصولی است که اگر هر کدام به نحو صحیح اجرا نشود پس از مدتی ایزوگام آن طور که باید نمی تواند از ساختمان  در برابر نفوذ آب حفاظت نماید. اگر ایزوگام کار مبتدی هستید و یا یک ایزوگام کار با تجربه، این مطلب می تواند راهنمای خوبی به عنوان توضیحاتی راجع به نصب ایزوگام باشد تا طریقه ی صحیح ایزوگام کاری را یاد بگیرید. در ابتدا به معرفی ابزار و وسایل لازم جهت نصب ایزوگام می پردازیم:

 • مشعل ایزوگام کاری و فندک برای روشن کردن
 • کلاه ایمنی
 • تیغ موکت بری
 • لباس مناسب
 • دستکش نسوز
 • کفش کف صاف
 • عینک مخصوص
 • کپسول آتش نشانی

برای دانستنی های بیشتر می توانید ادامه مطلب را دنبال کنید...

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی در ساختمان یکی از راه های جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون سازه ها و یا ساختمان ها می باشد. استفاده از عایق رطوبتی‌ ، به منظور پوشاندن سطح (ديوار، بام، كف و …) می باشد، البته روش‌های مختلفی برای عایق کردن ساختمان وجود دارد که در ایران به متدوال‌ترین آن ها یعنی "قیر و گونی" می توان اشاره کرد است. اما با پیشرفت تکنولوژی و گران شدن منابع نفتی، عایق‌های پیش ساخته با نام "ایزوگام" مورد استفاده قرار گرفته است، اما باید گفت که به تازگی مهندسان در پی ساختن عایق های رطوبتی جدید هستند که از مود اکریلاتی و استایرنی در آب حل میشود بدست می آید.

كاربرد قیر و یا آسفالت دشوار و مستلزم صرف وقت زیاد است. حتی امولسیون‌های ساخته شده از قیر نیز تغییر اندكی را در دشواری این كاربرد ایجاد نموده‌اند.‌ باید قیر و گونی را تا میزان 150 تا 200 درجه سانتیگراد حرارت داد. ریختن و تسطیح تركیبی با این درجه حرارت بسیار دشوار است. بنابراین امولسیون‌های ساخته شده از قیر با قابلیت كاربرد درجه حرارت نرمال مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. اینگونه امولسیون‌های نفتی در آب حدوداً دارای 50% قیر است. با سفت شدن این امولسیون آب آن تبخیر می‌شود‌. تركیبات كف سازی بام‌، بر پایه امولسیون پلیمرهای جدید عملكرد كاملاً متفاوتی دارند‌، شاید مهم ترین ویژگی آن ها ایجاد یك لایه نازک فیلم با قابلیت انعطاف بعد از خشك شدن باشد. به عنوان آشنایی بیشتر با عایق رطوبتی وانواع مختلف آن می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

عایق حرارتی

عایق حرارتی در تأسیسات گرمایی، برای کم کردن تلفات حرارتی سطوح مختلف ساختمان، لوله‌ها، کانال‌ها و مخازن و .... استفاده می شود. عایق‌ حرارتی مصالحی هستند که برای جلوگیری از انتقال حرارت استفاده می‌شوند و عایق ها دو گروه اصلی دارند که روش کار آن ها کاملاً متفاوت است:

 • عایق‌هایی که در ساختار آنها حبابهای هوا وجود دارد و باعث کاهش هدایت حرارت می‌شوند.
 • عایق‌هایی که حرارت را بازمی تابانند. پشت این عایقها باید حدود ۲۰ میلی‌متر فاصله هوایی تعبیه شود.

با پیشرفت تکنولوژی و لزوم احداث ساختمان‌های سبک‌تر لازم شد که ضخامت جداره‌ها به حداقل کاهش یابد، در پی آن مسئله گریز حرارت از پوسته خارجی بنا مطرح شد؛ بنابراین به منظور کاهش هزینه ایجاد گرما و سرما، با قرار دادن عایق حرارتی در پوسته ساختمان‌ها ضریب هدایت حرارتی مجموعه را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اند. اصولاً حرارت به سه طریق انتقال می‌یابد: تابش، همرفت هدایت. در دو طریق اول یک محیط گازی یا خلأ برای انتقال گرما لازم است، ولی روش سوم انتقال در اثر تماس اجسام با یکدیگر صورت می‌گیرد. انتقال حرارت از جداره‌های خارجی ساختمان به شکل هدایت حرارت، مهم ترین عامل اتلاف یا کسب حرارت در ساختمان‌های معمولی است. برای مطالعه و آگاهی بیشتر در ادامه خواهیم داشت....

ایزوگام دلیجان

ایزوگام دلیجان یکی از برند معتبر ایزوگام که در مراکز اصلی تولید ایزوگام در کشور می باشد. به طوری که استفاده از نام دلیجان در برندهای مختلف ایزوگام سبب بالا رفتن اعتبار آن محصول در بازار و در ذهن مشتری می شود. از جمله این برندها می توان به ایزوگام سایه گستر دلیجان، ایزوگام یکتا بام دلیجان، ایزوگام شرق گستر دلیجان، ایزوگام گستر بام دلیجان، ایزوگام اصل دلیجان، ایزوگام سخت پوشان دلیجان و … اشاره نمود.

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام تعدادی از برندهای معتبر را در لینک برای شما مشتریان عزیز انتخاب کردیم و قرار داده ایم ، تا جهت عایق بنری (ایزوگام) بتوانند بهتر تصمیم گیری کنند.