ایزولاسیون چیست و چگونه انجام می شود؟

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

دانلود اپلیکیشن

ایزولاسیون چیست و چگونه انجام می شود؟

جهت ایزولاسیون ساختمان با ما تماس بگیرید.☎09303365110شرکت خدمات فنی ایزوبام

 

ایزولاسیون چگونه انجام می شود؟

بهترین تعریفی که می توان از ایزولاسیون داشت این است که جهت پوشاندن دیوار ، بام ، کف ، سقف و… بوسیله یک یا چند لایه از مواد عایق ، به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب به درون مکان مورد نظرمان. از ایزولاسیون استفاده های متخلفی می شود از جمله : عایق کاری استخر ، عایق کاری بام ها ، کف آشپزخانه ، کف واحد های تجاری و مسکونی ، سرویس های بهداشتی ، دیوارهای زیر زمین ها ، تونل ها و…میشود. خدمات شرکت فنی ایزوبام در این زمینه شامل: ایزولاسیون ، نصب ایزوگام ، عایق بندی ساختمان، قیرگونی، عایق بندی استخر، عایق بندی سرویس بهداشتی، ترمیم ایزوگام و… می باشد.

 

مراحل اجرای ایزولاسیون 

اولین قدم برای انجام ایزولاسیون تمیز کردن بام می باشد. سپس باید محل نصب ناودانها مشخص و پس از نصب نرده و یا دوره چینی با پوکه معدنی که یک نوع خاک سبک وزن است و یا از پوکه صنعتی که از ضایعات کارخانجات است را با مخلوط نمودن ۵ پیمانه پوکه و ۱ پیمانه سیمان معمولی مخلوط با آب، کروم بندیها انجام می پذیرد و چنانچه پوکه در دسترس نبود میتوان از خرده های آجر یا خاک شن دار پر می کنند. مهندس ناظر ساختمان مواظب است مقاومت را با احتساب به وزن مصالحی که برای شیب سازی مصرف می نماید قوی تر بگیرد. پس از اتمام کروم بندی و در نظر گرفتن شیب آبروها وسط کروم ها را از همان پوکه و سیمان پر می نمایند و روی آن را با شمشه و ریسمان مسطح و کنترل می کنند. بعد از آماده شدن پشت بام تا ۴۸ ساعت برای خود گیری سیمان مصرف شده، آب پاشی لازم است. بعد از آماده شدن شیب سازی ایزولاسیون انجام می شود .

 

 

ایزولاسیون چیست

 

انواع متخلف عایق ها، برای انجام ایزولاسیون  :

  1. قيرگوني
  2. عایق رطوبتی پیش ساخته (ايزوگام)
  3. عايق‌هاي مايع رنگی پليمری
  4. ژئوممبران (Geomembrane) و ژئوتكستايل (Geotextile) و …

 

ایزولاسیون قیری :

بهترین ایزولاسیون برای بام ها ، مخصوصا براساس وضع جوی منطقه جغرافیایی، ایزولاسیون گونی قیری می باشد . قیر را با حرارت لازم رقیق نموده و روی بام می مالند. سپس گونی های سالم درجه یک را از پائین به بالا چسبانیده می شود. نصب این گونی ها از بالا به طرف ناودانها هدایت می شود. لایه گونی دوم خلاف جهت، یعنی چنانچه لایه زیر طولی چسبانده شده باشد لایه رو عرضی انجام می گیرد و گونی ها مجددا با قیر آغشته می گردند و پس از کنترل کلیه درز ها و بندهای گونی ها در این هنگام آماده آسفالت ریزی یا موزائیک می باشد.

ایزوگام ورقی :

ورق لاستیکی به شکل رولی در بازار موجود است. که پس از کنترل کلی و ریسمان کشی لوله، ایزولاسیون را از یک سر روی بام می چسبانند. سپس با چراغ حرارت دهنده درزها را با هم جوش می دهند و با خمیر روی بام را لکه گیری نموده تا امکان آزمایش آبگیری بام را میسر سازد.

 

چگونه ایزولاسیون انجام می شود؟

 

عایق رطوبتی پیش ساخته ( ایزوگام )

در عایق رطوبتی پیش ساخته از ایزوگام که از فراورده های نفتی و لایه های محافظتی با مقاومت بالایی ساخته شده، استفاده میشود که برای عایق کردن سطوح مختلف مانند ‌دیواره، کف، و بام ساختمانها و … در برابر نفوذ آب به کار می‌رود. همچنین کاربرد عایق رطوبتی پیش ساخته که دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر نفوذ دارند مخصوص نصب و پوشش سطوح خارجی ساختمان ها و یا عایث کاری سرویس های بهداشتی تونل‌ها، استخرها، و حوضچه‌های ذخیره آب و … بوده تا از نفوذ آب به لایه زیری خود جلوگیری کند. از مهمترین مزیت های عایق رطوبتی می توان به قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا ، مقاومت بسبار بالا در برابر سرما و گرما ، سبک بودن و حجم کم آن و داشتن لایه های پلی استر برای مقابله با فشارهای ناشی از انبساط و انقباض اشاره کرد. البته در کنار هم مزایای گفته شده ، عایق رطوبتی پیش ساخته داری معایب نیز می باشد که می توان به  این اشاره کرد که در زمان اجرا عایق رطوبتی پیش ساخته در محل هایی مانند سرویس ها، گوشه ها و سه کنج دیوارها اجرای صحیح و کامل به سختی امکان پذیر است و می‌بایست به دقت کنترل شود.

 

ژئوممبران

کار اصلی ژئوممبران عایق بندی در برابر نفوذ مایعات بوده و اجرای آن با حرارت انجام  می گیرد و بر خلاف قیر و ایزوگام  نیازی به باز سازی ندارد . ژئو ممبران به دو صورت پلی اتیلنی و PVC در بازار موجود است.  برای نصب و اجرای ژئوممبران  ، لوله های حلقه ای شکل آن را در محل خاکبرداری در کنار هم باز می کنند و به وسیله جوش های حرارتی پانل هایی از این غشاء نفوذ ناپذیر را به هم وصل می کنند .از مزایای اجرای این عایق می توان به مقاومت آن در برابر دمای ۴۵- الی ۷۵+ درجه اشاره کرد و همچنین به لحاظ مواد تشکیل دهنده مزایای زیست محیطی چشمگیری دارد. اجرای آن در پروژه ها همانند نصب ایزوگام بسیار سریع است به طوری که در هر روز ۲۰۰۰ متر مربع می توان نصب کرد . از ورود شوری آب جلوگیری می کند  و از نظر اقتصادی نسبت به بتن یا سیمان بصرفه تر است. همچنین  ژئو ممبران دربرابر بلاهای طبیعی همچون زلزله و اشعه ماورای بنفش و همچنین جلبک ها ، باکتری ها ، آتش سوزی ، اسید ها و باز ها فوق العاده مقاوم است.

 

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه ایزولاسیون چیست و چگونه انجام می شود؟ ، انتخاب ایزوگام با کیفیت، قیمت ایزوگام، خرید ایزوگام ، نصب ایزوگام  با شرکت خدماتی ما ایزوبام تماس بگیرید. هدف ما جلب رضایت شماست.

09303365110

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *